loader

مقالات

مقالات دستگاه کپی

دستگاه کپی : 


 دستگاه کپی ؛ امروزه این دستگاه ها را می توان ، یکی از مهم ترین و کاربردی ترین اجزا برای کسب و کارهای مختلف دانست ، این دستگاه از تصاویر یا سندها کپی تهیه می کند.


 اکثر این دستگاه ها برای عمل کپی گرفتن از روشی به نام الکتروفتوگرافی استفاده می کنند ، این دستگاه ها بیشتر در حوزه ی تجارت و تحصیل مورد استفاده قرار می گیرند.


تاریخچه دستگاه کپی :


 مخترع دستگاه کپی شخصی به نام کارلسون بود ؛ ایده ی دستگاه کپی زمانی به ذهن کارلسون رسید که او در شرکتی کار می کرد و وظیفه ی آن رونوشت کردن اسناد و مدارک بود ؛ به همین خاطر به دنبال راه حلی میگشت تا بتواند خیلی راحت و سریع این کار انجام دهد.


کارلسون به این فکر افتاد که چگونه می شود ، جعبه ی جادویی وجود داشته باشد تا با زدن یک دکمه از تمامی اسناد کپی گرفته شود ؛ سرانجام ایده ی خود را در سال 1938 عملی کرد و توانست دستگاه کپی را اختراع کند.





نحوه ی کار دستگاه کپی :


 عمل کپی گرفتن در چندین مرحله انجام می شود ، که مراحل را به ترتیب توضیح خواهیم داد :


   در مرحله ی اول بر روی غلتک استوانه ای درام ، بار الکتریسینه یک اندازه ساکن ( حدود 700 ) ولت توزیع می شود ؛ سطح غلتک توسط هادی نوری پوشیده می شود.

( در دستگاه های جدید از هادی نوری آلی با بار منفی استفاده می شود )


   در مرحله ی دوم ، باریکه ی نور از کاغذ بر روی شیشه عبور می کند و سپس قسمت های سفید کاغذ نور را منعکس می کند و نور منعکس شده به قسمت درام برخوره کرده و آن قسمت سطح باردار درام خنثی می شود ؛ قسمت های سیاه کاغذ ( متن و عکس ) نور را جذب می کنند و نواحی با بار منفی بر روی درام باقی خواهد ماند.


    در مرحله ی سوم ، داخل دستگاه فتوکپی پودر بسیار ظریف و سیاه رنگی وجود دارد ، که این پودر دارای بار مثبت می باشد که به بارهای منفی روی درام می چسبند ، نام این پودر سیاه رنگ توتر است.

( این موضوع مربوط به دستگاه های سیاه و سفید می باشد که بار درام آن ها)


   در مرحله ی چهارم ، بارهای مثبت تونر به بارهای منفی روی درام چسیبده و یک دیگر را جذب می کنند و در نتیجه قسمت های سیاه کاغذ بر روی درام الکتریستیه ساکن ایجاد می کند اما در قسمت های سفید دستگاه این اتفاق رخ نمی دهد.



معرفی برخی از دستگاه های کپی :



دستگاه کپی لیزری:


 این دستگاه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است ، تکنولوژی این دستگاه بسیار پیشرفته می باشد ؛ به همین خاطر یکی از گران قیمت ترین دستگاه های فتوکپی می باشد.

 دستگاه کپی لیزری نسبت به دستگاه کپی جوهرافشان از سرعت و کیفیت بالاترین برخوردار می باشد ، با استفاده از این دستگاه می توان صدها اسناد و مدارک را در یک روز کپی گرفت.






دستگاه فتوکپی جوهرافشان:


  این دستگاه مناسب کسب و کارهای می باشد که حجم کار آن ها خیلی بالا نیست ، قیمت دستگاه فتوکپی جوهرافشان بسیار مناسب می باشد اما قیمت جوهر آن کمی گران است.



دستگاه فتوکپی سیاه و سفید:


  کار این دستگاه محدود به یک پالت خاکستری رنگ می شود ، دستگاه فتوکپی سیاه و سفید قابلیت کپی با سرعت و کیفیت بالا را دارد ؛ همچنین قیمت این دستگاه بسیار مناسب می باشد به همین دلیل می تواند گزینه ی بسیار مناسبی برای افرادی باشد که می خواهند با بودجه ی کمی صاحب دستگاه کپی شوند.





دستگاه فتوکپی رومیزی:


 این دستگاه به خاطر وزن کم و ابعاد نسبتا کوچک خود ، مناسب کسب و کارهایی می باشد که فضای زیادی ندارند ؛ این نوع از دستگاه فتوکپی برای مصارف خانگی بسیار مناسب می باشد.


معرفی برندهای با کیفیت:         


          



کیوسرا ( Kyocera ):


این شرکت در سال 1959 با نام سرامیک کیوتو فعالیت خود را آغاز کرد و در سال 1982 نام این شرکت به کیوسرا تغییر پیدا کرد ؛ نام موسس این شرکت کازاو ایناموری می باشد ، دفتر مرکزی کیوسرا در کشور ژاپن در شهر توکیو می باشد.





شارپ ( Sharp ) :


 این شرکت در سال 1912 توسط تاکوجی هایاکاوا در شهر اوساکا در کشور ژاپن تاسیس شد ؛ این شرکت بزرگ کالاهای بسیار زیادی مانند : تلوزیون - لپ تاپماشین لباسشویی ، دستگاه فتوکپی و ... را تولید می کند. نام شارپ به معنای تیز می باشد.





توشیبا ( Toshiba ):


 این شرکت در سال 1875 در کشور ژاپن توسط تاناکاهیساشیگ تاسیس شد ؛ این شرکت به عنوان بهترین سازنده ی ماشین های اداری در سال 2002 معرفی شد.

 سایت ام جی ای کپی به صورت اختصاصی ویدیویی از معرفی یکی از مدل های دستگاه کپی توشیبا تهیه کرده است که می توانید آن را مشاهدهکنید.





ریکو ( Ricoh ) :


 شرکت ریکو در سال 1936 توسط انیسیتوی ریکن در توکیو تاسیس شد ؛ ریکو انواع محصولات الکترونیکی را تولید می کند ، این شرکت تلاش میکند تا تمرکز بیشتری بر روی تولید دوربین ها و تجهیزات اداری داشته باشد.





کانن  ( Canon ) :


این شرکت در سال 1933 در کشور ژاپن تاسیس شد ؛ از محصولات این برند می توان به دوربین ، چاپگرهای رایانه و دستگاه فتوکپی اشاره کرد ؛ بیشترین درآمد این شرکت توسط دستگاه های فتوکپی آنالوگ و دیجیتال می باشد.

mgaservice
پشتیبانی 24/7 24 ساعته و 7 روز هفته در خدمت شما هستیم
mgaservice
ارسال کالا ارسال به کلیه نقاط کشور